5 mesačná dcérka málo spí a chce iba materské mlieko. Ako mám zavádzať príkrmy?

Zodpovedané
19. dec 2021

Dobrý deň,

mám plne dojčenú 5 mesačnú dcéru. Či je noc a či deň, tak spí len polhodinku a potom cca 2 hodiny vydrží byť hore. Už je to asi tretí mesiac a ja začínam byť úplne vyčerpaná.

Chcela som ju večer dokrmovať Nutrilonom, no ona okrem materského mlieka nevezme do úst nič. Čaj, voda a ani UM nepripadá do úvahy. Neplače, je úplne spokojná. Ráno vstáva s úsmevom.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

odprúčam, aby sa na váš harmonogram pozrel nejaký skúsený odborník na spánok. Takéto dlhé bdenia v noci nie sú pre deti bežné a určite by sa malo pokúsiť ich skrátiť.

Ani si neviem predstaviť Vašu únavu. Skúste si popozerať na internete nejaké spánkové poradkyne typu babiesandsleep či lepsispanokbabatiek.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička