13 mesačná dcérka pýta v noci každé dve hodiny materské mlieko. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
13. aug 2021

Dobrý deň,

moja 13 mesačná dcérka je od narodenia dojčená. Stále si pýta v noci mliečko. Darilo sa mi ho nahradiť vodou, ale od kedy ju trápia zúbky, tak to nejde. Stále plače až kým nedostane. V noci neprespí súvisle viac hodín už skoro pol roka.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to pomerne bežné a normálne pre jej vek. Navyše je to upokojenie pri bolesti. Veľmi efektívne upokojenie.

Ak ste vyčerpaná môžete vyskúšať iný typ upokojenia, hladkanie, spievanie, nosenie, ale je to asi rovnako vyčerpávajúce.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička