Môže 7-mesačné dieťa jesť domácu marhuľovú výživu, keď som do nej dala vločky so stopami orechov?

Zodpovedané
26. jún 2024

Dobrý deň,

mám 7-mesačné dieťa, ktorému som dnes zavarila 10 pohárov marhuľovej výživy. Pridala som trošku ovsených vločiek dm bio. Neskôr som si všimla, že ovsené vločky majú v popise uvedené: Môže obsahovať stopy orechov a ich deriváty. Môže obsahovať mandle, lieskové orechy, vlašské orechy, kešu orechy...

Dočítala som sa, že niektoré druhy orechov, napr. vlašské, sa nesmú dávať do troch rokov života.

Nemôžem teda dieťaťu výživu podať?

Ďakujem

Dobrý deň,

domácu marhuľovú výživu samozrejme môže. Vo veku 7 mesiacov môže dieťatko aj ovsené vločky.

Čo sa týka orechov a obsahu vo vločkách, je to upozornenie zrejme z dôvodu, že vločky sú balené na rovnakej výrobnej linke ako niektoré z produktov obsahujúcich orechy. Preto je výrobca povinný to dať na obal výrobku. Neznamená to ale, že výrobok reálne orechy obsahuje.

Orechy ako také odporúčam najskôr po roku - malé množstvo, najemno pomleté. Tie odporúčania od 3 rokov sú skôr z bezpečnostných dôvodov, aby sa dieťa orechami neudusilo.

Hezký deň vám prajeme!
Nutriklub, tým odborníků
www.nutriklub.cz