Je váha môjho 3-mesačného synčeka nízka?

Zodpovedané
8. okt 2024

Dobrý deň,

synček sa narodil s váhou 4090 g a našej pediatričke sa nezdá, že ako 3-mesačný má váhu 6600 g. Je plné dojčený, cez deň papá často - kedy chce a koľko chce. Nemám absolútne pocit, že by mu niečo chýbalo, je to spokojné a usmiate bábo. Doktorka sa zhrozila, že sa v noci budí len raz na dojčenie, alebo prespí celú noc. Vraj ho mám budiť v noci, alebo dokrmovať. Nepripadá mi to správne. Mliečka má cez deň a aj v noci dosť, keby chcel.

Čo si o tom myslíte?

Ďakujem

Dobrý deň,

váha vášho dieťatka sa mi zdá úplne v poriadku. Dojčené deti nepriberajú tak ako deti na dojčenskom mlieku. Váš synček mal krásnu pôrodnú váhu a teraz pribral cca 830 g za mesiac od narodenia, čo je úplne normálny váhový prírastok.

Deti sa odporúča v noci budiť na papanie v prípade, že sa narodili predčasne alebo s nízkou pôrodnou váhou. Váha vašeho synčeka je v poriadku. Ja by som ho nechala v noci spinkať.

Hezký deň vám prajeme!
Nutriklub, tým odborníků
www.nutriklub.cz