Dcérka po Kendamile vracia. Ako jej môžem pomôcť?

Zodpovedané
6. jún 2024

Dobrý deň,

dcérka má mesiac a pila Nutrilon Comfort Colics. Pučila sa, bola nepokojná, bolelo ju brucho, nemohla sa vykakať. V pondelok som mlieko zmenila na Kendamil, ale dcérka mi po ňom začala grckať. Viem, že mlieko treba skúšať aspoň 7 dní. Na bruško mi doktorka odporučila Coliprev.

Môže sa kombinovať s mliekom Kendamil?

Ako môžem dcérke pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

Coliprev sa može kombinovať s akýmkoľvek mliekom. Mlieko treba skúšať aspoň 7 dní. Mierne vygrckávanie je u deti fyziologické, súvisí to s nezrelým trávením. Mlieko má iné zloženie, je od inej firmy, navyše Nutrilon Comfort&Colics má štiepenú bielkovinu. Tá je ľahko stráviteľná.

Kendamil má bielkovinu myslím plnotučného mlieka, takže si dieťatko musí zvyknuť na nový typ bielkoviny. Ak by to neprešlo, tak určite konzultujte s pani doktorkou, či máte zmeniť mlieko.

Hezký deň vám prajeme!
Nutriklub, tým odborníků
www.nutriklub.cz