Akou stravou zabezpečím 14-mesačnému dieťaťu všetky potrebné vitamíny a minerály?

Zodpovedané
7. okt 2024

Dobrý deň,

syn bude mať 14 mesiacov, je dojčený a v strave má obilniny, mäso, jogurty, ovocie a vajce.

Čo by mal mať denne, aby boli zabezpečené všetky vitamíny a minerály?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre dieťa je dôležitá vyvážená a pestrá strava, takže kombinácia všetkých spomínaných potravín je najideálnejšia.

Vajce v tomto veku stačí jedenkrát do týždňa, mäsko je ideálne 4x. V tomto veku je možné už striedať. Teda nie je nutné, aby dieťa malo len biele mäso. Môžete skúsiť aj chudé hovädzie alebo teľacie. Jogurty môže mať aj každý alebo každý druhý deň, ovocie a zeleninu každý deň. Čo sa týka obilnín, tak v podobe chleba, kaší, prípadne cestovín tiež môžete dávať každý deň. Odporúčam tiež striedať.

Hezký deň vám prajeme!
Nutriklub, tým odborníků
www.nutriklub.cz