13-mesačné dieťa nezvláda jedenie kúskov stravy. Mám to riešiť s pediatričkou?

Zodpovedané
3. júl 2024

Dobrý deň,

syn má 13 mesiacov a stále bojujeme s jedením kúskov v strave. Keď mu dám rohlík, kukuričnú chrumku, nalámané piškótky v pudingu alebo presnej dávke, pekne zje a odhryzne si.

Na obed mu musím stravu rozmixovať a dávam do nej nakrájané kúsky mrkvy, cukety. Alebo ju nerozmixujem dohladka, aby ostali kúsky. Kým je hladný, tak pekne spapá. Akonáhle zaženie hlad, tak nastáva problém. Zacíti kúsok, začne ho napínať a povracia sa.

Ako mám ďalej postupovať?

Mám to riešiť s pediatričkou?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja myslím, že to postupne zvládne sám. Učí sa a ako sama vidíte, tak vo všeobecnosti s kúskami nemá problém.

Má len jeden rok, takže to len skúšajte a ponúkajte stravu ako doteraz. V žiadnom prípade nenútiť. Keď uvidíte, že ho napína na vracanie, tak mu tie kúsky mierne roztlačte a dajte také roztlačené.

Nebojte sa. Naučí sa jesť kúsky všetkej stravy, len potrebuje čas a trpezlivosť.

Hezký deň vám prajeme!
Nutriklub, tým odborníků
www.nutriklub.cz