Pomôže aromaterapia na vysoký tlak v tehotenstve?

Zodpovedané
16. sep 2022

Dobrý deň,

som v 5. týždni a mám vysoký tlak, okolo 150/90. Neliečim sa, lebo lekári mi ho vždy veľmi zrazia a mne to nerobí dobre. Odpadávam, ale lekári si aj tak "idú svoje".

Chcela som skúsiť prírodnú liečbu počas tehotenstva a bolo mi ponúknuté liečiť sa aromaterapiou. Ide mi skôr o vône, nie vnútorné pužitie oleja.

Jediné na vnútorné použitie mi bolo odporučené toto: https://bewit.love/sk/produkt/prawtein-help-h/

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

aromaterapia je v tehotenstve vhodná ako doplnok. Vhodné sú oleje: najúčinnejšie Ylang ylang, eucalyptus, levanduľa. Slabší účinok majú aj klinček, šalvia muškátová a citrón (treba sa vyhýbať rozmarínu, tymiánu a mäte piepornej).

V každom prípade, ak chcete užívať esenciálne oleje ako liečivá, musia mať farmaceutickú kvalitu. Ja používam pre pacientov výhradne oleje značky Dóterra. Lacnejšie varianty nemusia mať deklarované účinky, často bývajú riedené.

K produktu https://bewit.love/sk/produkt/prawtein-help-h/ sa neviem vyjadriť, nepoznám ho.

Ďalej Vám odporúčam kľudový režim. Vysoký krvný tlak u mladých ľudí je väčšinou spôsobený stresom. S tým sa dá pekne pomôcť prostredníctvom čínskych bylinných zmesí a akupunktúry.

Je dôležité, aby ste si uvedomili, že pre Vás je teraz prvoradé Vaše zdravie a zdravie Vášho dieťatka. Všetko, čo Vám neprospieva, spôsobuje Vám stres, napätie a nepohodu, by bolo dobré vylúčiť z Vášho života.

Ak by ste potrebovali viac informácií, alebo by ste sa chceli objednať na terapiu, prosím kontaktujte ma prednostne telefonicky. Ak to nie je z Vašej strany možné, tak e–mailom.

Majte sa krásne!

Ľubica Stanovská
certifikovaný praktik tradičnej čínskej medicíny
mobil: +421 905 795 501
e-mail: sinomedika@gmail.com
web: www.cinska-medicina-bratislava.sk/