Mám pálenie svalov a kĺbov. Môže mi pomôcť akupunktúra a cvičenie?

Zodpovedané
1. máj 2022

Dobrý deň,

asi 10 týždňov po Covide-19 (2x očkovaná) mi začalo pálenie a bolesti kĺbov a svalov. Nemohla som chodiť a starať sa o dieťa (vtedy 8 m). Nemohla som spávať.

Neurológ stanovil diagnózu fybromialgia a všetko tomu zodpovedá. Bolesti stále pretrvávajú v miernejšej forme. Stále dojčím. Mám celiakiu.

Môže mi pomôcť akupunktúra a cvičenie?

Je možné, že bolesti ustúpia?

Ďakujem

Dobrý deň,

post - covidové syndrómy sa dajú pekne liečiť pomocou čínskych bylinných zmesí a akupunktúry. Akupunktúra je na bolestivé stavy obzvlášť účinná a často bolesti ustúpia už v priebehu pár stretnutí.

Z popisu musíte byť veľmi vyčerpaná – pôrod, kojenie, covid, celiakia. Váš stav sa určite dá liečiť, nevešajte hlavu.

Treba jesť výživnú stravu – veľa tepelne upravenej zeleniny, mäso, mäsové vývary, ryby a bezlepkové zdroje sacharidov ako ryža, pšeno, pohánka...

Čo sa týka cvičenia, zaradila by som len jemné naťahovacie cvičenia – jemnú yogu alebo pilates. Dôležité je cvičiť tak, aby ste sa pri tom nepotili, lebo to by Vaše telo iba viac vyčerpávalo a problém by sa mohol zhoršiť.

Ak by ste potrebovali viac informácií, alebo by ste sa chceli objednať na terapiu, prosím kontaktujte ma e-mailom alebo telefonicky.

Majte sa krásne!

Ľubica Stanovská
certifikovaný praktik tradičnej čínskej medicíny
mobil: +421 905 795 501
e-mail: sinomedika@gmail.com
web: www.cinska-medicina-bratislava.sk/