Je možné zmierniť nadmerné potenie?

Zodpovedané
1. máj 2022

Dobrý deň,

dcéry od narodenia trpia zvýšeným potením - celotelové ale hlavne dlane/chodidlá majú večne mokré. Vyšetrenie ukázalo zvýšený cholesterol. Stravu máme pestrú, snažíme sa minimalizovať živočíšne tuky.

Čo by im pomohlo?

Bojím sa, že v puberte sa to ešte zhorší.

Ďakujem

Dobrý deň,

nadmerné potenie sa dá liečiť pomocou čínskej medicíny – bylinnými zmesami a akupunktúrou.

Z režimových opatrení je dôležité, aby neboli vystavované stresovým situáciám.

Neviem, čo myslíte živočíšnymi tukmi, ale určite by som nedoporučovala žiadnu eliminačnú diétu – vegetariánsku, vegánsku. Problém by to mohlo len zhoršiť. Určite je veľmi dôležité, aby mali v strave mäso, mäsové vývary a aj ryby, hlavne sladkovodné v rozumnej miere.

Ak by ste potrebovali viac informácií, alebo by ste sa chceli objednať na terapiu, prosím kontaktujte ma e-mailom alebo telefonicky.

Majte sa krásne!

Ľubica Stanovská
certifikovaný praktik tradičnej čínskej medicíny
mobil: +421 905 795 501
e-mail: sinomedika@gmail.com
web: www.cinska-medicina-bratislava.sk/