Čo pomáha na návaly tepla a potenie hlavy?

Zodpovedané
22. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojich zdravotných problémov. Mávam návaly tepla a potí sa mi hlava.

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

z pohľadu TČM sú vo väčšine prípadov návaly tepla a potenie spôsobené nedostatkom Yinu a vzniknutým horkom v organizme. Problém je najrýchlejšie riešiteľný pomocou bylinných odvarov miešaných na mieru pacienta a ideálne v kombinácii s akupunktúrou.

Vy si môžete upraviť stravu tak, aby v nej bolo čo najviac fluid. To znamená jesť veľa tepelne upravenej, hlavne varenej a parenej zeleniny, polievky, mäsové vývary, ryby a mäso upravené na šťave. Potraviny, ktoré zahrievajú ako sú akékoľvek pikantné potraviny, korenia (čili - vynechať, škorica, klinček, zázvor, curry, čierne korenie – len vo veľmi malom množstve na podporu trávenia), alkohol, potraviny upravené pečením a vyprážaním môžu stav zhoršiť.

Zároveň neodporúčam robiť činnosti, pri ktorých sa potíte, opäť to zhoršuje stav. Pohyb je zdravý, ale treba si vyberať napr. prechádzky, yogu, pilates, pri ktorých nedochádza k poteniu.

Ak by ste potrebovali viac informácií, alebo by ste sa chceli objednať na terapiu, prosím kontaktujte ma prednostne telefonicky. Ak to nie je z Vašej strany možné, tak e–mailom.

Majte sa krásne!

Ľubica Stanovská
certifikovaný praktik tradičnej čínskej medicíny
mobil: +421 905 795 501
e-mail: sinomedika@gmail.com
web: www.cinska-medicina-bratislava.sk/