Aké doplnky sú prospešné pre celiatika?

Zodpovedané
13. jún 2023

Dobrý deň,

som celiatik.

Môžem užívať Čagu?

Aké doplnky z tradičnej čínskej medicíny by boli pre mňa prospešné?

Ďakujem

Dobrý deň,

Čaga môže trochu pomôcť, závisí od závažnosti ochorenia.

Liečba čínskymi bylinami je však účinnejšia, ale je možná len na základe kompletnej diagnostiky. Následne sa mieša individuálna bylinná zmes „ušitá na mieru“ pacienta, ktorou sa lieči podľa čínskej medicíny tzv. vlhké horko v čreve. Obzvlášť vhodná je aj akupunktúra.

Nevyhnutná je úprava stravy. Okrem vynechania obilnín obsahujúcich lepok (pšenica, raž, jačmeň a ovos) je dôležité obmedziť potraviny vytvárajúce:

  • Horko: víno, tvrdý alkohol, káva, čierny čaj, cukor, med, veľa soli, pikantné jedlá.
  • Vlhko: pivo (aj bezlepkové), cukor, med, veľa soli, príliš studené jedlá z chladničky, studené nápoje (do 37°C) mrazené potraviny, zmrzlina.

Ak by ste potrebovali viac informácií, alebo by ste sa chceli objednať na terapiu, prosím kontaktujte ma prednostne telefonicky alebo e-mailom.

Majte sa krásne!

Ľubica Stanovská
certifikovaný praktik tradičnej čínskej medicíny
mobil: +421 905 795 501
e-mail: sinomedika@gmail.com
web: www.cinska-medicina-bratislava.sk/