Aké bylinky sú vhodné na liečbu zhrubnutých nechtov?

Zodpovedané
10. máj 2023

Dobrý deň,

mám zhrubnuté nechty.

Pomôžu mi nejaké bylinky?

Znamená to, že sú postihnuté plesňou?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže som Vaše nechty nevidela, tak predpokladám, že zhrubnuté nechty sú spôsobené onychomykózou.

Na plesne na nechtoch na nohách je vhodné použiť oregánový olej, ale treba vybrať kvalitný. Ja mám dobré skúsenosti so značkou dóTerra.

Oregánový olej je veľmi silný a treba ho riediť s iným olejom, napr. olivovým v pomere 1:1. Nechty natierať minimálne 1 – 2 x denne.

Nechty na nohách pomaly odrastajú, takže treba trpezlivosť. Zhrubnuté nechty musia odrásť a nové by už mali rásť zdravé. Necht na palci na nohe odrastie cca za 12 mesiacov, ostatné skôr.
Neodporúčam nechty lakovať, lebo pod lakom vzniká vlhko, v ktorom pleseň bujnie.

Majte sa krásne!

Ľubica Stanovská
certifikovaný praktik tradičnej čínskej medicíny
mobil: +421 905 795 501
e-mail: sinomedika@gmail.com
web: www.cinska-medicina-bratislava.sk/