Opakujúca endometrióza, zrasty a myómy. Aká je šanca splodiť dieťa?

Zodpovedané
4. máj 2021

Dobrý deň,

s priateľom sa už 6. rok snažíme o bábo. Po pol roku sme navštívili centrum asistovanej reprodukcie. Absolvovali sme rôzne vyšetrenia a preliečenia. Všetko v poriadku.

Priechodnosť vajcovodov a spermiogram v poriadku. Máme sa ešte 3 mesiace snažiť a zatiaľ si obehať lekárov a vrátiť sa. Hematológia, štítna žľaza - všetko v poriadku.

Vraj sme zdraví a IUI bude stačiť. Prvýkrát neúspešne. Skúsili sme druhé a nič. Mňa to trošku zložilo, dali sme si pauzu a zrazu mi menzes meškal 36 dní. Objednala som sa k lekárke a kým som sa tam dostala, tak som mala hrozné bolesti a skončila som v nemocnici s podozrením na mimomaternicové.

Nakoniec vraj diagnostická laparoskopia. Výsledok jeden 1,2 veľký myóm a endometrióza. Po prepustení pol roka Vissanne Pol roka po operácii som mala opäť bolesti a časté zápaly močového mechúra. Poslali ma na preliečenie do nemocnice a skončila som opäť pod nožom. Výsledok endometrióza. Tentokrát dva myómy 1,2 a 1,8 a zrasty. Tentokrát po prepustení žiadne lieky, teda iba od bolesti.

Sestrička mi povedala, že mám hrozne malú šancu na bábätko, že sa to moc rýchlo a často vracia. Už som minula neskutočne veľa peňazí, ale na to umelé by som hádam aj úver vzala. Lenže znova začínam mať bolesti a asi skončím opäť pod nožom.

Čo by ste mi odporučili?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade momentálne poriešiť bolesti a následne určite navštíviť IVF centrum!

Držím Vám palce!

Dr. Nataliya Roshko
gynekologička
www.repromedica.sk