Môžeme sa snažiť o dieťa pokým nemá manžel výsledky z biopsie?

Zodpovedané
26. aug 2021

Dobrý deň,

doma máme jednu zdravú dcéru. Pred mesiacom mal manžel bolesti semenníkov a išiel k lekárovi. Pohmatom aj sonom mal diagnostikovaný nález uzlíkov a zápal na oboch stranách. Boli mu nasadené ATB.

Po ich doužívaní išiel na kontrolu, no bez zmeny. Teraz ho čaká biopsia. Posledné mesiace sme sa snažili o dieťa. Čítala som, že v prípade potvrdenia rakoviny a nutnosti odobrať semenníky existuje možnosť dať si zmraziť spermie do budúcna.

Môžeme sa zatiaľ o prirodzené počatie?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem aký presne nález sa zistil, ale skôr by som volila voľbu mrazenia spermií.

Držím palce

Dr. Nataliya Roshko
gynekologička
www.repromedica.sk