Mám šancu otehotnieť, keď mám trombofilný stav?

Zodpovedané
23. apr 2021

Dobrý deň,

s priateľom som 6 rokov a pred dvoma rokmi sa nám podarilo otehotnieť. Plod sa nevyvíjal ako mal a musela som ísť na kyretáž. Asi po pol roku som znova bola tehotná a nedonosila som ani do 1 mesiaca, začala som krvácať.

Lekár ma poslal na hematológiu a tam mi zistili, že mám trombofilný stav. Odvtedy mávam v bruchu vždy nejaké zvuky aj pred jedlom a aj po jedle. Ako keby sa mi čreva prevracali.

Je šanca, že ešte donosím zdravé dieťa?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite je šanca otehotnieť a donosiť zdravé dieťa. Len potrebujete správne nastavenie liečby počas tehotenstva.

Držím Vám palce, nech sa všetko podarí.

Dr. Nataliya Roshko
gynekologička
www.repromedica.sk