Znamená výtok po potrate nastávajúci problém s otehotnením?

Zodpovedané
7. jan 2021

Dobrý deň,

som skoro tri mesiace od potratu ktorý prebiehal ako pôrod. Lekár mi na začiatku naordinoval antikoncepciu Mistra. Mala som hnačky už pred tým, aj počas užívania teraz sa to zlepšilo iba sem tam. Mávam aj hustejší výtok, nie na nohavičkách ale cítim ako keby zo mňa niečo išlo tiecť. Keď idem na wc, tak po utretí je hustejší priesvitný - do bielej farby a bez zápachu.

Ide o vážnejší problém, ktorý by mohol smerovať k neplodnosti alebo k problémom s otehotnením?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite sa nejedná o vážny problém, pravdepodobne ide o následok zmeny hormonálnych hladín.

V prípade ak by sa pridružili ťažkosti s pálením treba navštíviť gynekológa, aby urobil kultivačné vyšetrenie z pošvy.

Dr. Rybanska