Zmizne mi PCO ak by som schudla?

Zodpovedané
3. jan 2021

Dobrý deň,

navštívili sme iné CAR ako to Vaše, skrz PCO chýbajúcu menštruáciu aj ovulácie. Doktori v CAR sa "snažili" prirodzene. 3 cykly som bol pod dozorom a tbl. Vždy bolo povedané že vajíčko nejaké dozreté je a už len čakať či praskne.

Tvrdia, že sme v podstate v poriadku. Manželov spermiogram dobrý, až na moje PCO. Absolvovala som aj endokrinológiu a diabetelógiu, kde bolo všetko v poriadku.

Ako je možné, že sa nám nedarí, keď aj vajíčko pukne?

Absolvovali sme aj 1x KET. Maternica a aj všetko je zdravé a neujali sa. Chápem, že CAR za to nemôže či sa ujme či nie.

Prečo to všetko nejde, keď mám iba PCO?

Je možné, že PCO sa stratí keby idú kg dole?

PCO mi začalo vtedy, keď som v živote prekonala najväčšie ťažkosti psychické aj fyzické (+10 kg).

Ďakujem

Dobrý deň,

PCO bohužiaľ (alebo našťastie) s hmotnosťou veľmi úzko súvisí. So stratou hmotnosti to PCO síce nezmizne ale prejavy môžu byť miernejšie - viac ovulačných cyklov, pravidelný menštruačný cyklus = väčšia šanca na otehotnenie.

Samozrejme môže byť príčin neplodnosti aj viac a nemusí za to môcť iba PCO. Veľmi dôležité je aj to, aká je kvalita sliznice v maternici - pri PCO býva sliznica nízka a zle štruktúrovaná.

Držím palce.

Dr. Rybanska