Vysvetlíte mi výsledky z reprodukčnej imunológie?

Zodpovedané
12. feb 2021

Dobrý deň.

chcela by som poradiť ohľadom reprodukčnej imunológie. Plánujeme ísť na KET, prvý bol neúspešný - v 7. týždni MA. S manželom sme boli na vyšetreniach ohľadom reprodukčnej imunológie. Manžel zdravý bez nejakých problémov.

Moja diagnóza:
Záver:
FW v norme, KO - Leu, Hgb znížené, leukogram - Neu abs. Počtoch znížené
REPRO CBP - NKbb % a abs. počtoch zvýšené, NKTbb a Treg v norme
Itracelularne cytokiny - nepreukázaná zvýšená produkcia TNFa a IFNx v CD4, bez prevahy Th1 profilu
Nepreukázaná špecifická celulárna odpoveď voči partnerovým antigénom a trofoblastu.
Parametre humorálnej imunity - znížená hladina IgG
Skríning autoprotilátok negatívny
Skríning APLA, ACLA, protilátky proti nosičom fosfolipidov - zvýšená hladina protilátok IgM voči protrombinu
Protilátky proti ovariam, spermiam, zóna pellucida v norme
Ciliaki v norme, aTG v norme
Vitamín D nedostatočná substitúcia
Cytotoxicita NK buniek v norme

Diagnóza: Zvýšené zastúpenie NK buniek v periférnej krvi, zvýšená hladina protilátok IgM voči protrombinu.
Hypoimunoglobulinemia v triede IgG, etiologia v dif.dg., hraničná lekopenia
Hypovitanimoza Vít. D

Vysvetlíte mi moje výsledky?

Môžu byť skreslené, lebo počas odberu som dosť krvácala po zamlčanom potrate?

Môžem ísť s danými výsledkami na vklad, alebo ich mám riešiť a dať do normálu?

Začala som brať tabletky na znížené štítnej žľazy.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade môžu mať výsledky výpovednú hodnotu len ak bol odber realizovaný minimálne 6 týždňov po potrate.

V prípade, že to tak bolo je nutné riešiť zvýšenú hladinu NK buniek a tiež nízku hladinu vitamínu D.

Držím palce

Dr. Rybanska