Silné krvácanie v 6. týždni a tmavá čiarka na teste. Ide o samovoľný potrat?

Zodpovedané
24. jan 2021

Dobrý deň,

pred týždňom som bola na pohotovosti z dôvodu slabého krvácania v 5. týždni + 5 dní. Dostala som injekciu na zastavenie krvácania a poslali ma domov, že sa uvidí ako to dopadne.

Večer som už krvácala silno a mala som aj krvné zrazeniny. Takže som pravdepodobne potratila. Dnes krvácam už 6. deň, ale už len slabo. K lekárovi pôjdem v pondelok.

Dnes som si pre istotu spravila ešte jeden tehotenský test. Myslela som, že čiarka už bude slabá, alebo aspoň slabšia ako pred krvácaním. Čiarka je výrazne tmavšia.

Čím to môže byť spôsobené?

Ďakujem

Dobrý deň,

aj po potrate pretrváva hCG pozitívne určitý čas, no samozrejme je v tomto prípade dôležité urobiť ultrazvukovú kontrolu na potvrdenie či naozaj došlo k potratu.

Dr. Rybanska