Prečo mi tvrdne brucho hore nad pupkom?

Zodpovedané
1. mar 2020

Dobrý deň,

už skoro 2 roky sa snažíme o bábo. Aj celý január sme sa o to veľmi snažili. Asi 10 dní pred menštruáciou som mala bolesti v podbrušku a hlavne v oblasti maternice.

Menštruáciu som mala dostať 26.1, ale meškala mi 4 dni. Potom som ju dostala a dosť som krvácala. Preto som išla na pohotovosť, kde mi robili krvný test. Tehotenstvo z neho nevyšlo.

Tak mi pichli injekciu, aby som slabšie krvácala. A odvtedy mám divné bolesti. Stále ma pichá v podbrušku a aj v krížoch.

Prečo mi tvrdne brucho hore nad pupkom?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

po aplikácii injekcie na zmiernenie intenzity krvácania sa môžu objaviť pocity kŕčov či bolesti v podbrušku, ktoré by však o pár hodín mali ustúpiť. Ide o vplyv zhoršeného prekrvenia maternice pri jej dočasnom sťahovaní sa (kontrakciách) po podaní injekcie.

Dlhšie pretrvávajúce tvrdnutie brucha takto vysoko nad pupkom však s najväčšou pravdepodobnosťou nesúvisí s maternicou, ktorá je uložená v malej panve, a teda je možné, že príčina je skôr v tráviacom systéme.

Vzhľadom na dlhé neúspešné obdobie pokúšania sa o otehotnenie vám odporúčam navštíviť centrum asistovanej reprodukcie.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková