Po vysadení antikoncepcie nemám cyklus 10 mesiacov. Čo mi pomôže okrem hormónov?

Zodpovedané
11. nov 2020

Dobrý deň,

skoro 6 rokov som užívala HAK najmä kvôli nepravidelnému cyklu. Posledný rok som sa cítila veľmi zle, bola som ako apatická, nesvoja. Po jej vysadení sa to podstatne zlepšilo.

Problém je, že mi nenabehol cyklus už takmer 10 mesiacov. Bábätko síce ešte pár rokov nechcem, ale nechcem to podceniť, aby som v budúcnosti nemala problémy.

Mám okrem hormónov ešte nejaké možnosti?

Bojím sa, že sa mi znova vráti tá istá apatia.

Ďakujem

Dobrý deň,

ono závisí od toho čo je príčinou nepravidelného cyklu. Ak ide o syndróm polycystických vaječníkov tak bohužiaľ bez hormonálnej liečby nie je zväčša možné cyklus upraviť.

V prípade, že máte výrazne vyššie BMI by mohla pomôcť redukcia hmotnosti, ale nie vždy je súčasťou syndrómu polycystických vaječníkov aj nadváha.

Dobré skúsenosti máme aj s Inozitolom ale bohužiaľ bez príčiny nepravidelnosti cyklu sa radí veľmi ťažko.

Dr. Rybánska