Odporúčate nám podstúpiť IUI, keď má partner pomalé spermie?

Zodpovedané
30. sep 2020

Dobrý deň,

s partnerom sa vyše roka snažíme o dieťa, ale stále je to bezúspešne. Absolvovali sme vyšetrenia v centre GynFiv. Absolvovala som všetky vyšetrenia hyfosy, hormonálny profil odbery. Vyšli mi zvýšené protilátky proti štítnej žľaze.

Bola som aj na endokrinológii a tam povedali, že to nemá vplyv na otehotnenie. Priateľ bol na spermiograme, kde mu zistili hraničné množstvo spermii okolo 17 mil. avšak ich má pomalé.

Odporúčate nám podstúpiť IUI?

Myslíte, že bude úspešné?

Ďakujem

Dobrý deň,

závisí od toho ako závažná je porucha pohyblivosti. Bohužiaľ úspešnosť inseminácie pri normálnom spermiograme je iba 10%.

Nedovolím si ale povedať, aby ste to neskúsili. Obzvlášť ak nevidím presné výsledky - či sa jednalo o jednorazové vyšetrenie spermií.

Spermiogram sa môže s odstupom času zmeniť aj k lepšiemu aj k horšiemu.

Držím palce!
Dr. Rybánská