Môžu mať protilátky za následok, že sa nám nedarí?

Zodpovedané
23. júl 2020

Dobrý deň,

mám 30 rokov a s 29 ročným partnerom sa snažíme o dieťa vyše roka, ale zatiaľ bez výsledku. Absolvovali sme vyšetrenia v GynFive, pretože tam robí moja gynekologička. Gynekologička mi robila aj HyFOsY. Výsledok vyšetrenie je v poriadku. Všetko mám priechodné.

Podľa výsledkov som ja v poriadku až na 1 výsledok. Všetko mám v norme a jedine výsledok štítnej žľazy - ANTI TPO mám 125,84. TSH mám 2,227, teda v norme. Krv mi bola bratá 3. deň cyklu.

Poslala ma na endokrinológiu. Od budúceho mesiaca ma bude sledovať a predpísala mi Clostilbegyt.

Môžu mať tieto protilátky za následok, že sa nám nedarí?

Ďakujem

Dobrý deň,

prítomnosť protilátok štítnej žľazy je relatívne častá. Správne fungovanie tohto orgánu je pri snahe o otehotnenie kľúčové. Ja osobne by som kým nie je endokrinológom liečba odporúčaná (v prípade, že zvyšné hodnoty sú v norme), nezahajovala preventívne liečbu.

Sústredila by som sa najskôr na liečbu pomocou monitorovania rastu folikulu ako je to u Vás plánované.

V prípade, že liečba bude neúspešná časom odber hodnôt štítnej žľazy opakovala.

S pozdravom