Môžu mať protilátky a prekonaný Covid-19 vplyv na úspešnosť KET?

Zodpovedané
7. jan 2021

Dobrý deň.

aktuálne u nás s partnerom pribieha coronavírus s ľahkou formou - nádcha, bolesť hlavy, upchatý nos, strata čuchu a chute. Protilátky v tele na Covid sa vytvoria asi do mesiaca.

KET už teraz v januári nestíhame. Chceli by sem ísť na KET cca okolo 18.2.2020.

Môžu mať protilátky a prekonaný Covid vplyv na úspešnosť KET?

Ďakujem

Dobrý deň,

vzhľadom na to, že situácia s Covid-om je relatívne nová záležitosť, neexistuje štúdia, ktorá by na toto spoľahlivo odpovedala.

Osobne si však myslím, kedže ide v podstate o respiračný infekt, tak by to vplyv mať nemalo. Nepredpokladám, že by sa týmto infektom menili aj parametre reprodukčnej imunológie.

Držím palce a veľa zdravia!

Dr. Rybanska