Môžme mať sex večer a až potom si mám vložiť Utrogestan?

Zodpovedané
16. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nášho problému. Manžel a ja máme 27 rokov. O bábo sa snažíme od októbra 2019. Užívala som Inofolic, alchemilku, Gynex, stále beriem kyselinu listovú.

Zatiaľ nič nepomohlo. V júni na preventívnej prehliadke sme sa dohodli, že skúsime tabletky. Manželovom spermiogram je na výbornú, ale ja podľa hormonálneho profilu nemám v poriadku hormóny.

Mám nízku hladinu progesterónu a vyššiu hladinu prolaktínu. Vraj by to malo byť presne naopak. Tak mi doktor nasadil Clostilbegyt. Brala som ho 5 dní (3. -7. DC) a na 12. deň cyklu (čo bolo v piatok 31.7.) som mala prísť k doktorovi. Zistil, že mám 20 mm folikul na pravom vaječníku. Pichol mi Pregnyl na uvoľnenie, aby bola istota, že bude ovulka.

Snažili sme sa 3 dni intenzívne (piatok-sobota-nedeľa, vždy večer). Po ovulke mi nasadil Utrogestan od nedele 2. augusta. V pondelok sme mali pauzu a dnes by sme opäť chceli.

Môžme mať sex večer a až potom si mám vložiť Utrogestan?

Chceli by sme teraz mať styk každý druhý deň. Utrogestan mám brať 10 dní a v piatok 7.8. mám prísť na odber.

Ďakujem

Dobrý deň,

Utrogestan si môžete vložiť do pošvy po styku.

S pozdravom