Mohlo sa mi i napriek krvácaniu uchytiť aspoň jedno embryo?

Zodpovedané
1. nov 2019

Dobrý deň,

dnes som 8. deň po embryotransfere dvoch 5 dňových blastocýst. Užívam Crinone vo forme aplikátora.

Pred dvomi dňami som cítila výrazné pichnutie v podbrušku. Večer som pri utretí mala minimálny hnedý výtok. Včera to isté a dnes pri utretí boli prítomné aj vlásočnice krvi.

Test je negatívny. Začala som brať Ascorutin. Volala som do CAR, kde mi povedali, že si mám cez víkend urobiť test. Ak bude pozitívny, tak v pondelok mám prísť na krv. Ak bude negatívny, tak ho mám opakovať. Ak bude negatívny aj potom, tak mám vysadiť lieky.

Je ešte nejaká možnosť, že sa uchytilo aspoň 1 embryo i napriek krvácaniu?

Ďakujem

Dobrý deň,

samozrejme, je možné, že sa vám aj napriek slabému zakrvácaniu, resp. iba "zašpineniu" mohlo embryo alebo aj obe embryá uhniezdiť.

Pokiaľ ste nekrvácali vo väčšom množstve jasnou krvou, nie je ešte nič stratené. Slabé zakrvácanie môže byť dokonca aj znakom implantácie (uhniezďovania) embrya v sliznici maternice.

Naďalej preto pokračujte v predpísanej liečbe aj napriek tomu, že doposiaľ bol tehotenský test negatívny. Odber beta-HCG, čiže tehotenského hormónu z krvi sa odporúča realizovať minimálne 14 dní od transferu, aby bol výsledok spoľahlivý a až pri jeho negativite sa odporúča vysadenie liečby.

Prajem vám veľa šťastia.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková