Mám vysokú sliznicu maternice a nemám pravidelný cyklus. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
4. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám vysokú sliznicu maternice a nemám pravidelný cyklus. Mám problémy so štítnou žľazou a v januári mi kvôli tomu robili kyretáž.

Zatiaľ som prirodzene menzes nedostala. Polovicu mesiaca mám kde tu krv, ale na vložku to nie je. Mám hnedasté výtoky, bolia ma prsia a ľavý vaječník. Pri styku s manželom ma pichol pravý vaječník, ale odvtedy nič.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vysoká sliznica môže byť vplyvom nepravidelného cyklu. Taktiež sa môže prejavovať špinením. V prípade, že už bola vykonaná kyretáž, predpokladám, že bolo vykonané aj vyšetrenie sliznice, či sliznica je štrukturálne v poriadku.

Štítna žľaza je orgán, ktorý vie ženský menštruačný cyklus do veľkej miery ovplyvniť. Ak ste nastavená na liečbu štítnej žľazy a naďalej cyklus neposlúcha treba pátrať po ďalších možných príčinách - nadváha, podváha, stres, nadmerný šport, hormonálne zmeny (odber hormónov) atď.

Odporúčam Vám najskôr pokúsiť sa nájsť príčinu problému a potom cielene daný problém riešiť.

S pozdravom