Mám 22 rokov a môj cyklus je 30 - 34 dňový. Je to príčina, že sa nám nedarí otehotnieť?

Zodpovedané
30. máj 2020

Dobrý deň,

mám 22 rokov a môj menštruačný cyklus je približne 30 - 34 dní. Je to takto každý mesiac od mojej prvej menštruácie.

Považuje sa to za nepravidelnú menštruáciu?

Momentálne sa s priateľom snažíme už dva mesiace o bábätko, ale zatiaľ sa nedarí.

Môže mať na to vplyv môj cyklus?

Ďakujem

Dobrý deň,

väčšinou i napriek Vášmu mladému veku, konštatujeme až po roku snaženia sa, že sa nedarí otehotnieť.

Štatisticky šanca za jeden menštruačný cyklus je okolo 20%, takže niekedy to môže trošku trvať, než sa podarí. Pokiaľ by sa mal cyklus natiahnuť nad 35 dní, zvážila by som diagnostiku a hľadanie príčiny, ale pri 30 dňoch je to podľa môjho názoru v poriadku.

Pokiaľ cyklus príde každý cca mesiac, akurát sú odstupy vždy okolo 30-32 dní, považujeme takýto cyklus za pravidelný.

S pozdravom