Kedy môžem mať styk po odbere vajíčok?

Zodpovedané
10. jún 2020

Dobrý večer,

podstúpila som odber vajíčok v asistovanej reprodukcii a odložili mi KET kvôli hyperstimulácii vaječníkov. Pichala som si Fraxiparine 11 dní a dostala som menštruáciu.

Môžem mať hustú krv?

Kedy môžem už konečne mat pohlavný styk?

Na ultrazvuk idem až 18 júna.

Ďakujem

Dobrý deň,

Fraxiparín Vám bol podaný z dôvodu hyperstimulácie, kedy je zvýšené riziko trombózy. Neviem ako závažný bol stav, je niekoľko stupňov hyperstimulácie.

Tým, že plánovaná kontrola je až 18.6. predpokladám, že sa jednalo o ľahký stupeň. Keďže nemám potrebné informácie na posúdenie Vášho stavu Vám na diaľku neviem poskytnúť bezpečne Vaše odpovede.

Najlepšie odporúčam sa spýtať sa v centre, kde ste boli liečená, kde sú Vaše záznamy. Pokiaľ sa jedná o ľahký stupeň hyperstimulácie a cítite sa dobre, pohlavný styk je možný.

S pozdravom