Je užívanie antikoncepcie a liečba vysokého tlaku dôvodom neúspešného snaženia sa?

Zodpovedané
25. feb 2021

Dobrý deň,

snažíme sa o bábätko, ale nedarí sa nám. 7 rokov som brala antikoncepciu a liečim sa na vysoký tlak. Beriem Betalock zok 50. Antikoncepciu som vysadila skoro pred rokom a odvtedy sa snažíme.

Čo nám odporúčate?

Je antikoncepcia a vysoký tlak dôvodom, že prečo sa nám nedarí?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete koľko máte rokov. Ak máte do 35 rokov, tak po roku neúspešného snaženia sa o dieťatko, vyhľadajte pomoc centra asistovanej reprodukcie. Ak máte viac ako 35 rokov, obráťte sa na odborníkov hneď.

Ak máte tlak dobre liečený nepredpokladám, že by bol príčinou sterility. Dlhodobé užívanie antikoncepcie môže mať určitý vplyv, no nie je to pravidlo.

Držím palce.

Dr. Rybanska