Je moja váha príčina neúspešného snaženia?

Zodpovedané
28. dec 2019

Dobrý večer,

s manželom sa pravidelne snažíme rok a 3 mesiace o dieťa a stále nič. Ja mám 22 a manžel 28. Ešte skôr som vážila 50 kg, teraz mám 69 kg. a meriam 167 cm. Takto som pribrala v priebehu 2 rokov. Snažím sa schudnúť, no nedarí sa. Nemám pravidelný cyklu a lekárka to nerieši. Donedávna som mala niečo ako mykózu.

Stále mi skáče cyklus. Keď som bola u doktorky kvôli mykóze, tak mi vzala krv. Sestrička mi volala, že mám mierne zvýšené hCG. Doktorka videla nejaký fofikul a tehotenstvo nevylúčila.

Cyklus mi vtedy trval až 32 dní, najdlhší 37 dní. Testy sú negatívne.

Môžem mať aspoň malú šancu mať bábätko?

Je moja váha príčina neúspešného snaženia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri výške 167 cm a váhe 69 kg je vaše BMI 24,7, čo znamená normálnu hmotnosť.

Bolo by potrebné vylúčiť anovulačné cykly v rámci syndrómu polycystických vaječníkov.

Príčin nepravidelného menštruačného cyklu však môže byť mnoho. Preto by bolo vhodné začať u vás vyšetrením hormonálneho profilu.

Ak sa neúspešne snažíte o bábätko už viac ako rok, neváhajte a vyhľadajte centrum asistovanej reprodukcie. Všetky potrebné vyšetrenia vám vieme v rámci vstupnej konzultácie realizovať.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková