Existuje možnosť prirodzeného otehotnenia, keď mám obidva vajcovody nepriechodné?

Zodpovedané
11. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Oba vajcovody mám nepriechodné.

Existuje možnosť prirodzeného otehotnenia?

Prepláca poisťovňa umelé oplodnenie?

Dá sa umelé oplodnenie riešiť aj splátkami?

Koľko trvá celý proces oplodnenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri obojstranne nepriechodných vajcovodoch nie je možnosť prirodzeného otehotnenia.

Poisťovňa Vám preplatí časť nákladov na umelé oplodnenie - v prípade, že nie ste po sterilizácii. Časť nákladov si hradí pacient sám (časť nákladov na lieky, nadštandardné doplnkové služby, kryokonzerváciu embryí atď). Zvyčajne sú náklady na liečbu pacientke vyúčtované po odbere vajíčok jednorázovou faktúrou.

Celý proces umelého oplodnenia sme schopní uskutočniť v rámci jedného menštruačného cyklu.

Pred umelým oplodnením je ešte potrebné 1 vyšetrenie a eventuálne doplňujúca diagnostika (spermiogram, krvné odbery, hormóny atď).

S pozdravom