Dokážu na HyFoSy nájsť rovnako spoľahlivo problém ako pri laparoskopii?

Zodpovedané
15. jún 2020

Dobrý deň,

po dvoch rokoch snaženia a prvom neúspešnom IUI som sa rozhodla ísť na diagnostickú laparoskopiu. Lenže mám strach z narkózy. Manžel povedal, že mi zaplatí HyFoSy vyšetrenie, keď mám z toho strach.

Dokážu na HyFoSy nájsť rovnako spoľahlivo problém (ak by nejaký reálne existoval) ako pri laparoskopii?

Viem, že pri operácii by problém hneď odstránili (ak by to bolo možné). Chápem rozdiel medzi HyFoSy a laparoskopiou.

Čo ak mám nejakú cystu, alebo niečo čo bráni otehotneniu a pri vyšetrení to nezistia?

V prípade problému som ochotná podstúpiť laparoskopiu, len keď ešte nemusím na 100%, tak sa tomu chcem vyhnúť.

Ďakujem

Dobrý deň,

laparoskopia má určite vyššiu výpovednú hodnotu než HyFoSy. Pri laparoskopii priamo vizualizujeme brušnú dutinu.

Sledovanie priechodnosti ultrazvukom má menšiu výpovednú hodnotu, to však neznamená, že toto vyšetrenie nám nepomôže. Cysty by mali byť dobre viditeľné ultrazvukom, na ich diagnostikovanie nepotrebujeme ani HyFoSy ani laparoskopiu.

V prípade, že HyFoSy nie je jednoznačné Vám lekár odporuči ďalšie vyšetrenia, zvyčajne avšak touto metódou možno jasne povedať, či sú vajcovody priechodné.

S pozdravom