Dá sa z jedného odberu krvi zistiť hormonálna nerovnováha?

Zodpovedané
21. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám 31 rokov a o bábo sa snažíme viac ako rok. Ovulácia u mňa prebieha, vaječníky a maternica sú bez cýst. Boli sme v centre na vyšetrení a čakám na vyšetrenie krvi.

Spermiogram nemáme a ani sa nám nezadarilo odobrať vzorku. Vzali mi krv.

Dá sa z jedného odberu krvi zistiť hormonálna nerovnováha?

Mám pocit, že problém bude vo mne - rednutie vlasov, ochlpenie na hornej pere a na brade, aj na dvorcoch, na palcoch na nohách, vyrážky na chrbte. V puberte som žiadne akné nemala, no teraz mám chrbát ako pubertiak.

Môžem si požiadať o nejaké špeciálne vyšetrenie, ktoré by zistilo môj stav? .

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

prostredníctvom krvného odberu sa dajú určité hormonálne nerovnováhy v dnešnej dobe dobre diagnostikovať. Lekár podľa anamnézy určí, ktoré krvné odbery sú zmysluplné.

Zvyčajne berieme z krvi hormóny, regulujúce činnosť ženského pohlavného systému a funkciu štítnej žľazy. Jedná sa najmä o FSH, LH, estrogén, prolaktín, TSH.

Uvádzate problémy s pleťou, vlasmi ako aj zvýšený rast ochlpenia. Vo Vašom prípade, by bolo na zváženie odobrať ešte rozšírene mužské pohlavné hormóny.

Pred rozšírenými odbermi, by som sa ale najskôr sústredila diagnostiku u partnera.

S pozdravom