Dá sa pri hodnotách TSH 0,02 a FT 17 otehotnieť?

Zodpovedané
24. nov 2019

Dobrý deň,

snažíme sa o dieťa, no nedarí sa. Momentálne beriem ltyroxin200 a lekárka mi znížila dávku na 150.

Dá sa pri hodnotách TSH 0,02 a FT 17 otehotnieť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

toto je skôr otázka na vašu endokrinologičku, no otehotnenie pri uvedených hodnotách možné je.

Optimálne sú však skôr normohodnoty, to znamená hladina TSH (tyreotrópny hormón) by mala byť pod 2,5 mIU/l a hladina fT4 (voľný tyroxín) by mala byť v hornej polovici referenčných hodnôt - nad 15 pmol/l.

Dôležité je zastabilizovanie funkcie štítnej žľazy v spolupráci s ednokrinológom a následne plánovanie gravidity.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková