Bude stopnuté IVF v čase lockdownu?

Zodpovedané
16. dec 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať ako by prípadný lockdown ovplyvnil stimuláciu pred IVF.

Je možné, že by bol proces stopnutý v čase stimulácie/odberu?

Stimulovať ešte tento mesiac, alebo by ste celý proces na našom mieste odložili?

Bude mi platiť predoperačné interné vyšetrenie aj v prípade odkladu procesu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ťažko odhadovať situáciu do budúcna, ale predpokladám, že stimulácia ak už sa začala stopnutá nebude.

Ak je však možné ju o mesiac odložiť, nejde o vážny vekový faktor alebo iný neodkladný faktor odporučila by som začať v januári. Situáciu však najlepšie posúdi Váš ošetrujúci lekár. IPV platí 6 mesiacov - maximálne sa zopakuje odber krvi.

Dr. Rybanska