Aké vyšetrenia sú potrebné pred štvrtým IVF?

Zodpovedané
18. dec 2020

Dobrý deň,

mám 34 rokov a jedného syna z IVF. Súrodenec sa nedarí.

V januári plánujem ísť na štvrté IVF. S pani doktorkou sme sa dohodli, že mi dovtedy nasadí antikoncepciu (Jeanine) hlavne kvôli skľudneniu endometriózy.

No pri vyberaní liekov v lekárni ma upozornili na možnú interakciu s Euthyroxom. Ten beriem od posledných KETov, kedy mi vyskočilo hraničné zvýšené TSH.

Je to bezpečné?

Tiež sme sa s dohodli, že pri opu mi spravia aj hysteroskopiu a kontrolný odber NK buniek.

Je ešte niečo, že na čo sa pred ďalším vkladom mám zamerať a dať si vyšetriť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

veľmi ťažko sa radi bez toho aby som videla vašu dokumentáciu, výsledky hormonálneho profilu a priebeh samotných cyklov. Každopádne endometrioza v závislosti od jej stupňa je veľmi problematické ochorenie, ktoré zásadne znižuje šance na otehotnenie.

O prípadnej interakcii sa poraďte s vašou endokrinologičkou, no nepredpokladám, že by to mohol byť problém.

Držím veľmi palce.

Dr. Rybanska