Potrebujem doplnkové vyšetrenie, ak by sme sa rozhodli pre ďalší vklad darovaného embrya?

Zodpovedané
16. feb 2023

Dobrý deň,

mám 45 rokov a nízke AMH. Minulý rok sme podstúpili vklad s darovanými vajíčkami. O dieťa sme sa prirodzene snažili 8 rokov. Prvý ET vyšiel, no v 8. týždni som mala hematóm a v 11. týždni missed abort.

Urobila som si všetky vyšetrenia - endikrinológia, doplnili sme vitamín D, hematológia. Všetko ok. Preventívne od vkladu Clexan a reprodukčná imunlógia - preventívne Medrol pre môj vek.

Po vyšetreniach sme sa pustili do KET - 2x negatívny a 1x biochemické tehotenstvo. Prestúpili sme na novú kliniku, kde sme sa rozhodli pre darované embryo. Od 5. dňa po vklade testy krásne pozitívne a na 13. deň hCG 530. Na 19. deň kontrolné hCG 4 300 a na 19. deň som začala krvácať. Na pohotovosti v 5. týždni + 3 dni lekár videl prázdny gestačný vak. O 2 dni hCG kleslo na 170. Vysadila som lieky a odkrvácala.

Centrum mi ponúklo výber ďalšieho embrya.

Nemalo by sa ešte spraviť nejaké doplnkové vyšetrenie, ak by sme sa rozhodli pre ďalší vklad darovaného embrya?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

podľa toho ako popisujete priebeh liečby, tak máte urobené všetky potrebné vyšetrenia.
Možno ešte zvážiť vykonanie diagnostickej hysteroskopie, ale nakoľko nepoznám lekárske správy, nie je namieste, aby som “ordinoval na ďiaľku”.

Držím Vám palce.
Peter Harbulák

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19