Nevyšlo nám umelé oplodnenie. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
29. mar 2023

Dobrý deň,

máme za sebou pokus o umelé oplodnenie a nevyšlo to. Všetko máme v poriadku aj po mojej stránke a aj partner je ok. Len toľko mi povedali, že je to nepochopiteľné.

Je niečo, čo nám viete poradiť?

Aké vitamíny nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

umelé oplodnenie je najpokrokovejšia metóda, ktorá ponúka pomocnú ruku prírode, ale negarantuje 100% úspech.

V tomto prípade zohráva úlohu mnoho faktorov (kvalita vajíčok, spermií, sliznica maternice, celkový zdravotný stav a pod.), ktorých detaily nepoznám. Preto je najlepšie sa poradiť s odborníkmi v centre asistovanej reprodukcie, kde ste umelé oplodnenie absolvovali. Určite to netreba vzdávať, nie vždy máme šťastenu na svojej strane hneď pri prvom cykle.

Vitamíny nie sú v tomto smere kľúčové.

Držím palce.
MUDr. Silvester Galo, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19