Je možné zmraziť vajíčka u 31-ročnej ženy s diagnózou PCOS?

Zodpovedané
20. feb 2023

Dobrý deň,

rada by som sa informovala ohľadom zmrazenia vajíčok.

Je možné zmraziť vajíčka u 31-ročnej ženy s diagnózou PCOS?

Nemám obezitu, akné a podobné prejavy PCOS. Mám iba nepravidelnú menštruáciu, ktorú s gynekologičkou riešime užívaním Progesterónu.

Aká je úspešnosť otehotnenia pri využití zmrazených vajíčok, ak mám PCOS?

Znižuje sa výraznejšie šanca otehotnieť so zvyšujúcim sa vekom, ak mám túto diagnózu?

Je to porovnateľné so zdravými ženami?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak uvažujete o absolvovaní medicínskeho procesu “odber, zmrazenie a kryokonzervovanie oocytov”, tak teraz máte na to ideálny vek.

Diagnóza PCOS Vás nijako neznevýhodňuje voči pacientkam bez PCOS ani pri absolvovaní tohto výkonu, ani pri využití zmrazených vajíčok v budúcnosti.

Pri plánovaní liečebného postupu, stimulačného protokolu a manažmente kontrol stimulácie však pristupujeme k pacientkam s PCOS vysoko individuálne.

So zvyšujúcim vekom sa šanca otehotnieť limituje u všetkých žien.

Želám všetko dobré.
Peter Harbulák

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19