Ako postupovať, keď som už 3x prišla o dieťa?

Zodpovedané
20. mar 2023

Dobrý deň,

už som bola 3x tehotná.

Prvýkrát - cisársky, v 37. týždni mi praskla placenta a vykrvácala som. Dieťa sa narodilo s DMO a neskôr umrelo.
Druhýkrát som potratila v 5. týždni + 2 dni. Dávali mi tabletky, ale nezabrali. Podstúpila som kyretáž.
Tretíkrát som potratila v 13. týždni. Tiež kyretáž. Prestalo byť srdiečko.

Doktor mi urobil test a vraj plodná som. Vždy mi vezme len krv a moč. Keď mu poviem, že nech mi urobí kompletné vyšetrenie, tak vraj netreba.

Mám už 32 rokov a chcela by som mať aspoň jedno bábätko.

Aký postup odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčal by som Vám navštíviť centrum asistovanej reprodukcie. Problematika abrupcie placenty a následné potraty môžu mať veľa príčin.

Začal by som hormonálnymi odbermi, vyšetrením spermiogramu, najmä genetickým vyšetrením.

Ďalšie potrebné vyšetrenia (imunologické, hematologické, endokrinologické....) sú následne odporúčané podľa zistených okolností. Každopádne by som to riešil "pod jednou strechou" a to špecialistom asistovanej reprodukcie.

S pozdravom
MUDr. Silvester Galo, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19