Dobrý deň,
hľadáme nosič vhodný od novorodenca resp. 1 mesiaca. Ideálne rastúci (do cca 1,5 roka max 2 roka stačí). Musí byť vhodný pre vyšších ľudí (190 a 173 cm), no zároveň nie zložitý na nastavovanie.
Musí mať dobrú opierku hlavičky pre bábo, bedrový pás, ktorý čo najviac odľahčí váhu dieťaťa. Mávam problémy s bolesťou chrbta. Musí mať dobre polstrované pohodlnné ramenné popruhy, možnosť nosenia vpredu, na chrbte, (príp.aj zboku - to nie je podmienka).
Šatky sú vraj ideálnejšie pre najmenšie deti, ale preferujeme určite nosič.
Rozhodujeme sa medzi Ergobaby Adapt a Manducou New Style, ale nebránime sa ani iným, ako sú ako Richino flexible, Tula FTG.
Neskúšali sme zatiaľ žiaden nosič. Teraz čakáme bábo, no radi by sme ho už mali zadovážený, keď sa drobec narodí.
V čom si spomínané nosiče lepšie a v čom horšie?
Pri Ergobaby mám pocit, že má dieťa väčšiu oporu hlavičky, ale to len z obrázkov na nete hodnotím. Neplánujeme nosiť všade a stále, lebo na turistiku by sme si chceli kúpiť nosič Corazon Panda.
Ďakujem za odpoveď
Dobrý deň,
práve tieto vymenované nosiče sú podľa našich skúseností dobré do 10-12 mesiacov, niekedy aj menej, závisí od veľkosti dieťatka.
Na trhu sú rastúce nosiče, ktoré vydržia dlhšie - je treba vždy sledovať najväčšiu šírku a výšku chrbtovej opierky - tak si budete vedieť nájsť nosič, ktorý Vám vydrží najdlhšie. Dôležité je však si pozrieť aj najmenšiu šírku, na ktorú si nastavíte nosič, aby bol dobrý už novorodencovi (to býva cca 12 cm na šírku, aby sa bábätko doň vedelo dobre napolohovať). Tieto údaje by ste mali vedieť nájsť u jednotlivých výrobcov. Nenechajte sa zmiasť len ich časovým údajom, ale skúste sa dopýtať na reálne rozmery chrbtovej opierky na aké sa dá nastaviť.
Zo slovenských výrobcov sú to napríklad nosiče: Sestrice Carrier ONE (to je náš nosič - info o ňom nájdete na tejto stránke: https://www.sestrice.com/sestrice-carrier-one/), potom Rischino Flexible, Be Lenka Mini, Moyo First Size.
Polstrovanie pri hlavičke práveže nemusí byť "mohutné", je dôležité, ale práve akurátne istenie hlavičky bude dieťatku príjemné, keď už ju bude držať samostatne bude mu práveže vadiť a je potrebné vtedy stiahnuť chrbtovú opierku tak, aby malo krk voľný a mohlo sa obzerať (keď zaspí, zaistiť kapuckou samozrejme).
Nosiče sa líšia v nastavovaní, strihmi, bedrovým pásom, tvarom a výplňou ramenných popruhov, preto je dobré si nosiče vyskúšať, aký vám sadne najlepšie a bude Vám vyhovovať, je to veľmi individuálne, preto je ich na trhu aj viacej.
Sú už rôzne obchody a aj eshopy, požičovne, kde si viete nosiče požičať. V Bratislave odporúčame Babywearhouse (https://babywearhouse.sk), ktorý má aj požičovňu a posiela aj v rámci SR kuriérom.
Turistické nosiče sú potom samostatná kategória. Takýto ergonomický nosič je rozhodne najpohodlnejší pre dieťatko a aj nosiacu osobu (ťažisko dieťatka je najbližšie k vám ako len môže byť), udržiava nôžky a aj chrbátik v správnej ergonomickej polohe, takže si tam vie dieťatko oddýchnuť a vydržať dlhú dobu a zvládnete aj dlhšiu túru 🙂
Ak by ste si chceli prečítať viac o nosení, môžete si pozrieť blogy na našej stránke: https://www.sestrice.com/blog/, kde nájdete rôzne články.
Dúfame, že naša odpoveď bola nápomocná v rozhodovaní, ak by ste sa chceli ešte niečo spýtať, nech sa páči, môžete nám napísať
Pekný deň Vám ešte želáme,
za Sestrice
Barbora
hello@sestrice.com
www.sestrice.com