Kde v okolí Žiliny si môžem vyskúšať, resp. požičať nosič?

Zodpovedané
16. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom možnosti vyskúšania - požičania nosiča. Syn má 4 mesiace a takmer 7 kg. Neskôr by som chcela nosiť na chrbte -prechádzky, túry.

Aký nosič odporúčate?

Kde v okolí Žiliny si môžem nosič vyskúšať, resp. požičať?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste kontaktovať požičovňu Noprede (pôsobí v Martine), len nevieme, či už obnovili činnosť.

Alebo potom v skupine Nosíme naše deti v Žiline a v okolí (https://www.facebook.com/groups/1571468469787887/) nájdete info, kedy je podporná skupina nosenia - vtedy sa stretnú mamičky pod vedením poradkyne nosenia a skúšajú nosiče, šatky, radia si navzájom.

Veľkosť Vášho synčeka už je dostatočná na to, aby mu bol klasický ergonomický nosič dobrý. Radíme nájsť rastúci - dá sa nastaviť šírka medzi nožičkami tak, aby mu bol pohodlný a vždy podopieral od kolienka po kolienko.
Dnes je na trhu veľká ponuka a ideálne je vyskúšať si nosič - jeho pohodlnosť, či Vám a synčekovi sedí a potom sa rozhodnúť pre kúpu.

Každý nosič je trošku iný, má inak riešené zapínanie, s poistkami, bez poistiek, skracovanie šírky a výšky chrbátika, inak vypolstrovaný bedrový pás, ramenné popruhy.
Medzi najznámejšie slovenské značky patria Sestrice Carrier, Be Lenka, Rischino, Moyo, Zumbucca, ... Na každej stránke výrobcu nájdete viac informácií o nosičoch.
Je dôležité si pozerať, či je nosič certifikovaný, z čoho je vyrábaný (pohodlné sú šatkové nosiče, ktoré sú pocitovo mäkšie), aké má rozmery (nie udávané výrobcom ale reálne rozmery nosiča, lebo deti sú rôzne veľké, preto je dôležité si všímať maximálnu šírku chrbtovej opierky) . Všetky, ktoré som Vám uviedla sú z ergonomického hľadiska správne a aj kvalitne vyrobené.

Viac o našom nosiči Sestrice carrier nájdete tu na stránke - https://www.sestrice.com/sestrice-carrier/

Ak máte ďalšie otázky, kľudne nás kontaktujte 🙂
pekný deň ešte želáme,
za Sestrice
Barbora