Dieťa odmieta byť v nosiči. Oplatí sa kúpiť Ring Sling?

Zodpovedané
13. aug 2024

Dobrý deň,

moje dieťa odmieta byť v nosiči Sestrice dlhšie ako 10 minút. V šatke (Belenka) je to rovnaké. Stále sa otáča a chce pozerať dopredu. Zvažujem preto Ring Sling hlavne kvôli tomu, že sa chystáme na dovolenku a bude to pre mňa jednoduchšie ako ho nosiť na rukách.

Pomôže to?

Akú veľkosť zvoliť?

Ja nosím veľkosť L-XL, dcérka má 10 kg a 80 cm.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, v tomto prípade je Ring Sling veľmi šikovná pomôcka.

Ak máte šatku, môžete skúsiť aj uviazať dieťatko na bok:

To len tip pre Vás.

Čo sa týka veľkosti Ring Slingu, pokiaľ neplánujete v ňom nosiť na chrbte, tak je to jedno. Akákoľvek dĺžka okolo 2 metrov bude ok.

Na 10 kg pozerajte Ring Sling s gramážou od 260 do 310. Viac podľa nás netreba, aby sa Vám s Ring Slingom dobre pracovalo a nebol príliš hrubý. V gramáži do 280 je úplne ok aj čistá bavlna (je dostatočne tenká a priedušná aj na leto). Od 290 vyššie už by sme volili Ring Slingy s prímesou - ľan, tencel, konope (tieto sú veľmi nenáročné na údržbu) alebo hodváb, merino (háklivejšie a treba prať ručne).

Ring Sling sa viaže takto:

Väčšina výrobcov nosiacich pomôcok vyrába aj Ring Slingy. Stačí si len vybrať, ktorý Vám padne do oka (Sestrice, Vatanai, Didymos, Little Frog, Yaro, Yako Yako, Luluna Slings, Oscha, Lenny Lamb a mnohé iné).

U nás nájdete jednofarebné Ring Slingy v gramáži 260. Sú v čistej bavlne, nenáročné na údržbu, sú stále dostatočne tenké, aby sa s nimi dobre pracovalo. Sú príjemne nosné aj na ťažšie detičky.

Ešte jedna vec - v šatke aj v nosiči viete dať dieťatko na chrbát. Vyskúšajte.

Nosič:

Šatka:

Ak by ste mali ešte akékoľvek otázky, neváhajte nám napísať. Rady Vám pomôžeme aj s nastavením nosiča, možno by stačilo iba urobiť pár úprav 🙂.

Vaše Sestrice ♥