Čím sú spôsobené veľkostné rozdiely pri nosiči Moyo a Sestrice?

Zodpovedané
2. máj 2022

Dobrý deň,

pozerala som si nosiče Moyo First Size a Sestrice Carrier. Trošku som zmätená z veľkosti.

Moyo First Size som našla uvádzaný od veľkosti cca 56 s nastaviteľnou šírkou 14 až 41 cm. Potom väčšia veľkosť maxi size je od cca 74, šírka 22 až 50 cm.

Sestrice Carrier som mala info, že cca od veľkosti 62/68. Šírku na stránke uvádzate 22 až 41 cm. Väčšie plusko je po novom od šírky 30 cm.

Metie má tých 22 cm ako spodná hranica, kde Sestrice uvádza menšu veľkosť a Moyo až väčšie.

Nie je to veľký rozdiel?

Zo značky Moyo by som tak mohla kúpiť už väčší nosič a využiť dlhšie.

Je to kvôli strihu?

Dcérka nosí momentálne 68, nohavice meníme za väčšie zvyčajne skôr, takže čoskoro možno už bude mať aj tých 74.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri určovaní spodnej hranice vhodnosti nosičov je to vždy veľmi orientačné. Za nás vám vieme povedať ako túto spodnú hranicu určujeme my - otestovaním nášho nosiča na veľa deťoch (veľkostne a vekovo rôznych aj podobných) a následným určením akéhosi priemeru veku a konfekčnej veľkosti, odkedy bol väčšine detí, ktoré ho testovali dobrý.

Tá hranica je u Carrier približne 3 mesiace a konfekčná veľkosť 62/68, ale neplatí to univerzálne pre všetky deti. Kľudne sa môže stať, že má dieťatko tri mesiace, konfekčnú veľkosť 68 a kratšie nožičky, a tým pádom nosič nesadne. Rovnako sa môže stať, že je dieťatko síce menšie, ale má dlhé stehenné kosti a nosič mu sadne aj v 2,5 mesiaci 🙂

Je to naozaj veľmi invididuálne. Dôležité na nosiči je to, aby keď ho stiahnete na minimálnu šírku, nerozťahoval dieťatku nožičky a bol pekne od jednej kolennej jamky k druhej. Zároveň tiež, aby dieťatko nebolo veľmi utopené v chrbtovej opierke.

Nevieme vám povedať, akým spôsobom určuje tieto parametre značka Moyo, ani v ktorej časti chrbtovej opierky merajú jeho šírku. V každej časti totiž vychádza trošku inak. My ju meriame tam, kde je to smerodatné pre dieťatko a neskresľuje to konečný výsledok.

Odporúčame vám nosiče pred kúpou vyskúšať, alebo sa aspoň opýtať v nosičských skupinkách na skúsenosti, odkedy jednotlivé nosiče sadli ich detičkám. A to najmä pri tom Moyo Maxi Size. My si myslíme, že by bol vášmu dieťatku ešte veľký, nakoľko má pomerne robustnejšiu chrbtovú opierku a veľa ľátky aj pri maximálnom stiahnutí.

Ak by ste mali ešte akékoľvek otázky, napíšte nám 🙂

Vaše Sestrice