Chcem nosiť 3-mesačného syna, ktorý váži 6 kg. Ktorý nosič bude najvhodnejší?

Zodpovedané
13. aug 2024

Dobrý deň,

chcela by som začať nosiť 3-mesačného syna, ktorý váži 6 kg. Nosič by som využívala prevažne doma, občas na prechádzky. Syn sa chce v posledných týždňoch iba nosiť a moje ruky a chrbát to už nedávajú. Nosič by mal byť využiteľný na čo najdlhšiu dobu. Moja výška je 164 cm, vážim 53 kg.

Viete mi poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nasledujúce nosiče by už boli vhodné (vzhľadom na vek a váhu dieťatka) - Sestrice Carrier, Moyo Classa, Moisha Grow, Monilu UNI, Zumbucca Original, Belenka 4ever, Noma, Zoje... Možností máte viac a bolo by ideálne, ak by ste si aspoň 2 rôzne nosiče vyskúšali, aby ste zistili, ktorý najlepšie sedí Vám a aj dieťatku.

Nosič by mal sedieť na šírku pekne od kolienka po kolienko (dieťatku) a vy by ste sa počas nosenia mali cítiť komfortne.

Nosiče si viete vyskúšať buď na podporných skupinách vo Vašom meste, cez požičovňu alebo priamo u predajcu. Treba ich kontaktovať.

Ak by ste mali ešte akékoľvek otázky, pýtajte sa.

Vaše Sestrice ♥