Aký šatkonosič je najlepší pre dieťa od troch mesiacov?

Zodpovedané
12. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som poradiť ohľadom nosiča pre bábätko od 3 mesiacov. Na aké parametre sa zamerať? Mám 164 cm a skôr by som chcela šatkonosič, resp. nosič ušitý zo šatky.

Ďakujem za každú radu

Dobrý deň,
ak si budete vyberať nosič pre bábätko od 3 mesiacov, je dôležité, aby nosič spĺňal parametre ergonomickosti - nosič bude mať dostatočnú šírku medzi nožičkami dieťatka, aby mu poskytoval oporu od jednej kolennej jamky po druhu, bude mať mäkkú nevystuženú chrbtovú opierku (v nosiči sa nebude dať nosiť dieťatko tvárou von). Na trhu je viacero značiek nosičov - každý sa líši v niečom inom a preto je veľmi ťažké poradiť, ktorý je ten najvhodnejší.
Odporúčali by sme Vám vybrať nosič, ktorý má nastaviteľnú výšku aj šírku chrbtovej opierky, aby mohol sa dieťatku prispôsobiť, keď porastie.
My sme vyvinuli a vyrábame nosič Sestrice carrier - tu si o ňom môžete prečítať viac - https://www.sestrice.com/sestrice-carrier/
Ďalej sú na našom trhu ďalšie značky nosičov - MoniLu, BeLenka, Rischino, Bimbi (a ďalšie) - každý z nich má aj verziu, ktorá je nastaviteľná na šírku aj výšku.
Úplne najlepšie je si nosič vyskúšať (fungujú regionálne skupiny nosenia) - na tejto mape nájdete poradkyne, ktoré môžete kontaktovať - a spýtať sa na skupinu vo vašom okolí - https://www.sestrice.com/satky-na-vyskusanie/.
Fungujú aj požičovne nosičov - iCarry, Ergorent,...

Ak budete mať ďalšie otázky, kľudne sa na nás obráťte 🙂
Dúfame, že Vám naša odpoveď bola nápomocná, pekný deň ešte želáme,
za Sestrice
Barbora