Aký nosič pre dieťa na turistiku?

Zodpovedané
11. júl 2022

Dobrý deň,

aký nosič je najlepší pre jeden a pol ročné dieťa, s tým, že rodičia sú výškovo rozdielni?

Turistika by bola prevažne v Tatrách, takže niečo ľahké a nastaviteľné. Nemám vôbec predstavu, aké sú na trhu a načo sa presne zamerať.

Ďakujem

Dobrý deň,

na výber máte pomerne veľké množstvo nosičov - zo slovenských napríklad náš Sestrice Carrier PLUS, ktorý sedí deťom od cca 70 cm / 8 mesiacov a vydrží do troch rokov a viac (podľa veľkosti dieťatka).

Má pevný bedrový pás, ktorý skvele rozloží váhu väčších detí a tvarované ramenné popruhy s magnetickou sponou pre dokonalé pohodlie nosiaceho. Veľmi jednoducho a rýchlo sa nastavuje a prestavuje na iného nosiaceho.

Môžete pozrieť aj Moyo Maxi Size (buď Classa alebo Cross, ak chcete krížené popruhy), Zumbucca 2XL alebo 3XL, v závislosti od veľkosti dieťatka, NoMa 3, prípadne Rischino Xcross alebo XXL.

Z českých môžete pozrieť značku Moisha, MoniLu, Kavka, Kibi, Aloe.

Zo zahraničných napríklad Tula Toddler, Pepe Porter, Madame Googoo.

Najlepšie by bolo, ak by ste si vyskúšali aspoň 2 alebo 3 nosiče, aby ste zistili, čo vám najlepšie sedí. Ak nám napíšete, odkiaľ ste, vieme vám v okolí pozrieť buď predajne alebo nejaké podporné skupiny, prípadne požičovne.

Vaše Sestrice ♥