Ako obliecť dieťa do nosiču?

Zodpovedané
22. feb 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť vhodného oblečenia pre štvormesačné dieťa do nosiča.

Vonku sa začína otepľovať a dieť nosím pod mojou tenšou tehotenskou bundou. Pod bundou mávam ešte mikinu.

Ako má byť dieťa oblečené?

Ďakujem

Dobrý deň,

v súčasnosti máte na výber mnoho pomôcok na „obliekanie“ detí počas nosenia — od funkčného oblečenia, rôznych chráničov končatín až po nosiace oblečenie pre rodičov, ktoré poslúži zároveň aj deťom. Pri výbere je však potrebné brať na zreteľ rovnako pohodlie dieťatka aj nosiaceho. Ako na to sa dočítate v našom blogu - https://www.sestrice.com/417-sk/ako-obliect-die...
Ak mikinu, ktorú nosíte nie je nosiaca a bábätko je na nej, tak bábätku by som obliekla ešte jednu vrstvu navyše oproti tomu, čo má doma, napr. teplákový overal (ideálne bez chodidiel, aby ho netlačil na nohách).
Ak mikinu máte nosiacu, tak pod ňu stačí dieťatko nechať oblečené tak, ako je obklečené doma.
Pre jednotlivé ročné obdobia a podľa veku dieťaťa si môžete prečítať, ako odporúčame obliekať dieťatko vo vuyššie spomenutom blogu.

Dúfame, že sme Vám pomohli 🙂

Pekný deň ešte želáme,
za Sestrice

Barbora